Nabídka práce > Systémový inženýr

Systémový inženýr

Náplň práce

V rámci pracovní náplně budete:
• spolupracovat na udržování ICT infrastruktury v provozuschopném stavu
• spolupracovat na správě sítě, instalaci a správě serverových aplikací
• spolupracovat na tvorbě a realizaci zabezpečení ICT prostředků proti útokům zvenčí a ztrátě dat
• podávat návrhy nutných investic na provoz ICT struktury
• analyzovat požadavky uživatelů na rozšíření funkčnosti aplikací, podílet se na definování požadavků při jejich
pořizování, případně vývoji

Požadavky

• znalosti a zkušenosti se správou portfolia produktů Microsoft
• znalosti a zkušenosti se síťovými a bezpečnostními technologiemi (TCP/IP, ethernet, DNS, LDAP, Kerberos, NFS
aj.)
• znalost správy NAS, SAN úložišť a jejich konfigurace
• znalost správy serverů (www, e-mail, virtualizace apod.)
• znalost Linuxu pro správu www serverů
• orientace v prostředí kybernetické bezpečnosti vč. znalosti zákona č. 226/2022 Sb., a povinností z něj
vyplývajících výhodou
• vzdělání v oboru (nebo SŠ s maturitou a doložitelná praxe v oboru alespoň 2 roky)
• pozice je vhodná i pro studenty příslušných oborů VŠ
• znalost anglického jazyka
• trestní bezúhonnost

Nabízíme

• odpovídající finanční ohodnocení
• kvalitní zázemí velké vědecko-vzdělávací instituce, organizační složky státu
• 5 týdnů dovolené
• 5 dní indispozičního volna
• stravenky
• FKSP
• možnost dalšího vzdělávání.

Další informace

Více se o místě i činnosti Ústavu dozvíte na našich webových stránkách

Informace o pozici

  • ÚSTR
  • Hlavní město Praha
  • Obor: Informační technologie,
  • Požadované vzdělání:
  • Požadované jazyky: AJ výhodou
  • Plat: 30 - 50 tisíc
  • Typ pracovního poměru: Zkrácený úvazek
  • Benefity: 5 týdnů dovolené, 5 dní sick days, stravenky, pružná pracovní doba, možnost i home office
  • Vhodné pro: i pro studenty příslušných VŠ
  • Místo pracoviště: Praha 3