Nabídka práce > IT TECHNIK / SPRÁVCE ICT

IT TECHNIK / SPRÁVCE ICT

Náplň práce

• Podpora zaměstnanců v oblasti IT (na místě i vzdáleně).
• Instalace, konfigurace, správa a údržba koncových stanic, příslušenství a software.
• Správa sítě, síťových prvků, serverů a dalších ICT technologií.
• Monitoring, detekce problémů a výpadků a jejich odstraňování.
• Zajištění zabezpečení, zálohování a obnovy dat.
• Vytváření a aktualizace dokumentace a manuálů.
• Podílení se na zajímavých projektech v oblasti IT.

Požadavky

• SŠ, VŠ vzdělání (technický, IT obor výhodou).
• Řidičský průkaz skupiny B.
• Znalost AJ (alespoň na úrovni základní písemné komunikace a čtení dokumentací).
• Velmi dobrá uživatelská znalost práce na PC (Windows, Office, Teams).
• Znalost administrace operačních systémů Windows, Windows Server, Linux.
• Znalost správy sítě (L1), správa switchů, routerů, firewallu, virtualizace.
• Znalost cloudového prostředí Microsoft 365 - správa uživatelů, licencí, mailboxů (výhodou
znalost Entra ID, Exchange, Intune).
• Samostatnost, kreativita, pečlivost, ochota se vzdělávat, týmová spolupráce, logické myšlení
a rozhodování, komunikativnost.
Jaké technologie používáme?

• Na koncových zařízeních OS Windows (10, 11).
• Na serverech ve většině Windows Server (2016-2022), z části používáme Linux servery
(Debian, Ubuntu), virtualizujeme na Vmware.
• Na Windows serverech běží většina základních služeb (AD, ADCS, DNS, DHCP, FS, Failover
Cluster) a také MSSQL.
• Linux používáme na služby webového serveru, DNS, monitoring.
• Microsoft 365 používáme jako emailový server, ale stále více také technologie jako OneDrive,
SharePoint, Teams, Intune a další.
• Většinu síťových prvků tvoří zařízení značek SonicWall, Dell, Unifi, QNAP, APC.

Nabízíme

• Pracovní poměr na dobu neurčitou, plný pracovní úvazek (HPP), zkušební doba 2 měsíce.
• Zajímavou a různorodou práci v menším příjemném kolektivu s časovou flexibilitou.
• Platové ohodnocení dle tabulky dle zařazení, zkušenostech a praxi - 22 000 - 35 000 Kč.
• Osobní ohodnocení a měsíční odměny, pravidelný platový postup dle tabulky.
• Příspěvky na stravu, kulturu a sport, dovolenou, penzijní/životní připojištění.
• 25 dní dovolené, vlastní kancelář, služební notebook, mobil.
• Možnost občasné práce z domova.
• Zaměstnanecké výhody (Vodafone, Microsoft).
• Předpokládaný nástup od 1. září 2024 (dřívější nástup možný).

Další informace

Kdo jsme?
Jsme školská organizace působící převážně v Plzeňském kraji. Sídlíme v Plzni na Slovanech a pobočky
máme také v Klatovech a Domažlicích. Našim úkolem je poskytovat školám a školským zařízením
služby především v oblastech zpracování účetnictví a mezd, ale také činnosti z IT oblasti jako jsou
konzultace, metodické vedení. Více informací o nás najdeš na https://www.pilsedu.cz.

Informace o pozici

  • Středisko služeb školám, Plzeň, Částkova 78
  • Plzeň (Plzeňský kraj)
  • Obor: Informační technologie,
  • Požadované vzdělání: S maturitou
  • Požadované jazyky: CZ, AJ
  • Plat: 22000 - 35000 Kč
  • Typ pracovního poměru: Plný úvazek
  • Vhodné pro: Juniorní i seniorní IT pracovníky
  • Místo pracoviště: Částkova 78, Plzeň