Nabídka práce > Specialista/ka pro zaměstnávání zahraničních výzkumníků

Specialista/ka pro zaměstnávání zahraničních výzkumníků

Náplň práce

• administrativní zajištění zaměstnávání zahraničních výzkumníků, jejich podpora před i po příjezdu na UHK.
• poradenství fakultním pracovištím v oblasti zaměstnávání zahraničních výzkumníků.
• komunikace a spolupráce s osobním a mzdovým oddělením a dalšími částmi rektorátu.
• podpora zahraničních výzkumníků a vědců při jednání na OAMP, s Cizineckou policií, ZÚ ČR.
• organizace porovnání zahraničního vysokoškolského vzdělání se studijními programy na UHK dle poptávky žadatelů (tzv. nostrifikace).
• Euraxess konzultace, tj. poradenství zahraničním výzkumníkům a vědeckým pracovníkům nejen v oblasti pracovně-právních podmínek v ČR. Sdílení dobré praxe s dalšími Euraxess konzultanty.
• spolupráce na zavádění a realizaci onboardingu pro zahraniční zaměstnance UHK.
• podíl na dalších aktivitách oddělení v oblasti internacionalizace (rozvoj spolupráce se zahraničními univerzitami, účast na organizaci akcí pořádaných zahraničním oddělením, komunikace s fakultami, účast na mezinárodních konferencích, apod.).
• koordinace a příprava měsíčních zpráv/závěrečných zpráv o zadaných činnostech.

Požadavky

• VŠ vzdělání (případně SŠ)
• předchozí praxe v oblasti internacionalizace nebo personalistiky
• výborná znalost anglického jazyka na komunikativní úrovni
• znalost dalších cizích jazyků výhodou
• schopnost týmové práce
• organizační a komunikační dovednosti
• základní orientace v legislativě a administrativě související se zaměstnáváním
• bezúhonnost, spolehlivost, pečlivost, kreativita

Nabízíme

• pracovní poměr na dobu určitou na 1 rok (s možností prodloužení)
• pracovní úvazek dle dohody: 0,7 - 1,0
• 6 týdnů dovolené
• jazykové kurzy
• výhodný telefonní tarif
• bezplatné parkování v areálu U Soutoku
• možnost využití služeb dětské skupiny
• příspěvek na stravování, zajištěné závodní stravování či stravenky
• podpora v osobním a odborném růstu – možnost dalšího vzdělávání
• možnost čerpání dalších výhod od partnerů UHK (viz benefitní program UHK )

Další informace

Životopis spolu s motivačním dopisem zasílejte na e-mail: jirina.smetanova@uhk.cz
Univerzita Hradec Králové, Rokitanského 62, 500 03 Hradec Králové.

Informace o pozici

  • Univerzita Hradec Králové
  • Hradec Králové (Královéhradecký kraj)
  • Obor: Administrativa, Personalistika a HR, Vzdělávání, věda a vývoj,
  • Požadované vzdělání: S maturitou
  • Požadované jazyky: anglický jazyk
  • Typ pracovního poměru: Plný úvazek
  • Benefity: https://www.uhk.cz/cs/univerzita-hradec-kralove/uhk/celouniverzitni-pracoviste/osobni-a-mzdove-oddeleni/zamestnanecke-benefity
  • Místo pracoviště: Hradec Králové